Go to Top

Systemy grzewcze

Montaż i modernizacja systemów grzewczych

Nasza Firma oprócz sprzedaży paliw, czynnie realizuje własne projekty budowy i modernizacji systemów grzewczych. W budynkach mieszkalnych, dla istniejących już kotłowni, oferujemy pomoc techniczną w postaci serwisu i kompletnej obsługi urządzeń grzewczych, przeglądów okresowych czy kontroli wg wskazań (regulacja, pomiary, czyszczenie). Dokonujemy także remontów lub wymiany systemów zasilających paliwem, organizujemy kotłownie w zakresie ich ergonomii i obniżaniu kosztów utrzymania. Pomagamy także w realizacji od projektu do wykonania i w późniejszej obsłudze, w oparciu o wieloletnie doświadczenie i współpracę z najlepszymi fachowcami oraz firmami z branży techniki grzewczej.

Od 2006 roku F.H.U. Papi Service Sp.j. rozpoczęła działania w zakresie modernizacji i przystosowania systemów grzewczych do spalania ciężkich i średnich olejów opałowych, będących alternatywą dla droższych, lekkich olejów opałowych, wykorzystywanych przez użytkowników kotłowni dużej mocy. Nasze rozwiązania przeznaczone są zwłaszcza na potrzeby produkcji wykorzystującej wysokowydajne ogrzewanie do procesów technologicznych (wytwórnie mas bitumicznych, cementownie, suszarnie etc.), ale także dla budynków użyteczności publicznej jak szpitale czy hotele. W większości przypadków, wykonane przez naszą Spółkę instalacje działają na zasadzie „bypass”, z możliwością przełączenia na pierwotne zasilanie, ułatwiając dowolne i bezkolizyjne działanie całego systemu grzewczego. Dodatkowo, jako ze przywiązujemy szczególną wagę do potrzeb klienta i specyfiki ciągłości produkcji np. masy bitumicznej, oferujemy serwis w trybie 24/7, zapewniając wszelką pomoc wyspecjalizowanych techników. Organizujemy także możliwość kontroli zdalnej, w oparciu o sieć GSM. Poparte licznymi referencjami projekty naszej spółki, wykonane na zlecenie największych firm produkujących masy bitumiczne i budujących drogi i autostrady w kraju, w połączeniu z dostarczanym, dedykowanym pod omawiane instalacje paliwem, przyczyniły się do poważnych oszczędności i poprawienia rentowności przedsięwzięć naszych Klientów.

Proponowany przez nas olej ciężki ma właściwości grzewcze porównywalne do parametrów grzewczych lekkich olejów opałowych. Jest to produkt pochodzenia rafineryjnego, mieszczący się w grupie olejów klasyfikowanych pomiędzy olejem opałowym lekkim typu Ekoterm Plus a olejem ciężkim, typu mazut.